Co je nového

Milenky múz: Beata Hlavenková

13.12.2017

Je důležité být v dnešní době na zajímavých místech.

Jazz? Fusion? Post-rock? Tatran

12.12.2017

Polystylová energie z Izraele.

Björk: Utopia

11.12.2017

Nebo je v té hudbě bez ohledu na formu stále něco magického?

Lipsko: Rusalka

10.12.2017

Po čtyřiceti letech se na scénu Oper Leipzig (Lipsko) vrátila Dvořákova Rusalka. Premiéra nové inscenace, kterou režíroval a zároveň scénograficky připravil nizozemský režisér Michiel Dijkema, se uskutečnila 3. prosince.

Videa na víkend - co se dá stihnout do Vánoc

9.12.2017

Co slyšet během času, který zbývá z prosince?

Grafické partitury v Jihlavě

9.12.2017

Již pozítří.

Ondřej Štochl: ve dne stíny, v noci Světlo (světová premiéra)

7.12.2017

Orchestr BERG zakončil letošní sezónu 5. prosince koncertem v pražském kostele U Salvátora. Uvedl na něm v české premiéře skladbu Circle pro 4 tria, dirigenta a publikum, jejímž autorem je čínská skladatelská hvězda, držitel Oscara či Grammy Tan Dun. Druhá část patřila světové premiéře prostorové kompozice ve dne stíny, v noci Světlo českého skladatele Ondřeje Štochla.

Kadeřábkova čínská inspirace v Šanghaji

5.12.2017

Jiří Kadeřábek a jeho první část diptychu "Remote Heart" (pro větší soubor) zazní ve středu 6. 12. až v daleké v Šanghajské filharmonii. Skladbu nastudovávají místní specialisté na tradiční čínské nástroje v rámci Šanghajské konzervatoře, kde mj. v současné době vyučuje i Tristan Murail.

Mezinárodní soutěž Musica Nova 2017

29.11.2017

26. ročník Mezinárodní kompoziční soutěže zvukové tvorby se konal tradičně v Praze. Pořádá ji Společnost pro elektroakustickou hudbu pod záštitou České hudební rady, ve spolupráci s Institutem umění Divadelního ústavu, Akademií múzických umění, Institutem moderní hudby za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl. m. Prahy.
Letos čtvrtým rokem hodnotila porota, tentokrát ve složení: Rudolf Růžička (ČR), předseda, Lenka Dohnalová (ČR), manažerka soutěže, Rainer Buerck (Německo), Juraj Ďuriš (SR), Pavel Kopecký (ČR), Michal Košut (ČR), Peter Nelson (Velká Británie), 83 skladeb autorů z 28 zemí, především z Itálie, USA, Velké Británie, Japonska, Německa, ale také třeba Filipín nebo Malajsie. Hodnotila také přidružené kolo nové soutěže pro nejmladší (8-20 let), tzv. České ucho, které bylo pilotním projektem Roku české hudby 2014. Soutěž je zaměřena na tzv. sonic art, ve kterém se koncentrují jak skladatelské, tak technologické dovednos

Inzerce