dokoncertu.cz - kalendář koncertů a jiných kulturních akcí

Po Út St Čt So Ne
            1
2
3
4
5
6
7 8
9
10
11
12 13 14 15
16
17
18
19 20
21 22
23 24
25 26
27
28
29
30
31
         
 
Koncertní kalendář
pro soudobou a alternativní hudbu
Zobrazit jen alternativu
Zobrazit jen soudobou vážnou hudbu
 

21.1.2017 20:00-23:00 B/B/S/ (CA/IT/NO) + ONDREJ ZAJAC (SK)

Místo konání: Klub FAMU, Praha
Pořadatel: letmo
Účinkující:
B/B/S/ (ca/it/no) + Ondrej Zajac (sk) ... 

Program:
První letošní večer A2+ proběhne ve spolupráci promotérských kolektivů Letmo Productions a ][, blogu Cáry mlhy, webzinu Marast Music a kulturního čtrnáctideníku A2. Vystoupí na něm kanadsko-italsko-norské improvizační trio B/B/S/ (Aidan Baker, Andrea Belfi, Erik Skodvin) a kytarista a tvůrce... 

Další informace
foto_20170115194008_4.jpg

 

22.1.2017 10:00-11:30 M5: KONCERT PSMU

Místo konání: Dům kultury města Ostravy, kraj: Ostrava, Moravskoslezský
Pořadatel: JFO
Účinkující: Pěvecké sdružení moravských učitelůJiří Najvar – sbormistrJiří Šimáček – sbormistr... 

Program: Pavel Chesnokov: Spaseniye sodelal, Raduj sa, S nami BogJosef Vejvoda: Salve ReginaArvo Pärt: De profundisBohuslav Martinů: Hora tří světel pro mužský sbor a varhany H 349Pásmo lidových písní... 

Další informace

 

23.1.2017 19:00-21:00 JURAJ HNILICA & BAND - KAŽDÉ RÁNO TOUR

Místo konání: KC Semilasso, kraj: Brno, Jihomoravský
Pořadatel: NetwIN production
Účinkující: Juraj Hnilica & band... 

Další informace
foto_20161107184445_2.jpg

 

25.1.2017 20:00-23:00 SURREALISTICKÉ HORORY I - BEGOTTEN

Místo konání: Sběrné suroviny Krymská 2, 11000 Praha, Praha
Pořadatel: Sběrné suroviny Krymská 2, 11000 Praha
Účinkující: Surrealistický horor - Dementia/Daughter of horror (USA 1955, 56 minut, režie John Parker) a Begotten (USA 1990, 73 minut, režie E. Elias Merhige)... 

Další informace

 

2.2.2017 19:00-20:50 A3: IVO KAHÁNEK HRAJE BARTÓKA

Místo konání: Dům kultury města Ostravy, kraj: Ostrava, Moravskoslezský
Pořadatel: JFO
Účinkující: Ivo Kahánek – klavírJanáčkova filharmonie OstravaHeiko Mathias Förster – šéfdirigent JFO... 

Program: Josef Suk: Pohádka zimního večera, předehra podle W. Shakespeara op. 9Béla Bartók: Koncert pro klavír a orchestr č. 2 G dur Sz. 95Johannes Brahms: Symfonie č. 1 c moll op. 68... 

Další informace
foto_20160820171607_3.jpg

 

3.2.2017 19:00-20:50 A3: IVO KAHÁNEK HRAJE BARTÓKA

Místo konání: Dům kultury města Ostravy, kraj: Ostrava, Moravskoslezský
Pořadatel: JFO
Účinkující: Ivo Kahánek – klavírJanáčkova filharmonie OstravaHeiko Mathias Förster – šéfdirigent JFO... 

Program: Druhý klavírní koncert Bély Bartóka je považován za jedno z nejobtížnějších děl klavírní literatury. Ačkoli byl dokončen již v říjnu 1931, jeho premiéra proběhla teprve v lednu 1933 ve Frankfurtu nad Mohanem pod taktovkou Hanse Rosbauda a s autorem jako sólistou. Pro toto uvedení skladbu nastuduje... 

Další informace
foto_20160820171836_4.jpg

 

6.2.2017 19:00 NOVÁ HUDBA PRO SMYČCE

Místo konání: Divadlo Reduta Brno, kraj: Brno, Jihomoravský
Pořadatel:
Účinkující: Alice Rajnhorová, klavír Anežka Jungová, violoncello Milan Paľa, housle Orchestr Ensemble Opera Diversa dir. Gabriela Tardonová... 

Program: Radim Bednařík: Fantazie pro smyčce 9´(premiéra) Kateřina Růžičková Piňosová: Life attitudes pro klavír a smyčce 12´ Vladimír Franz: Pražské divertimento pro smyčce 16´ (brněnská premiéra) – Leoš Faltus: Canti del´Orfeo pro housle sólo 11´ Robert Hejnar: Hommage a concerto grosso pro... 

Další informace

 

6.2.2017 19:00-20:50 K3: CAMERATA JANÁČEK

Místo konání: Dům kultury města Ostravy, kraj: Ostrava, Moravskoslezský
Pořadatel: JFO
Účinkující: Gil Sharon – violaCamerata JanáčekPavel Doležal – umělecký vedoucí... 

Program: Felix Mendelssohn-Bartholdy: Symfonie č. 10 h mollFranz Schubert: Sonáta a moll „Arpeggione“ pro violu a smyčce (instrumentace Mark Steinberg)Dmitrij Šostakovič: Preludium a Fuga č. 25 (instrumentace Josef Staněk)Sergej Prokofjev: Prchavé vidiny op. 22 č. 1-15... 

Další informace
foto_20160820172057_0.jpg

 

7.2.2017 20:00 WAKUSHOPPU: TRAUMA; MARINÁDA DEKORATIVNÍCH ASPEKTŮ

Místo konání: Cafe V lese, kraj: Praha
Pořadatel: Wakushoppu
Účinkující: Mojmír Měchura
Marináda dekorativních aspektů... 

Další informace
foto_20170116172520_2.jpg

 

8.2.2017 19:30-21:30 KRÁSA DNEŠKA - PETR KOTÍK X JAN RYCHLÍK

Místo konání: Experimentální prostor Roxy / NoD, kraj: Praha
Pořadatel: PKF - Prague Philharmonia
Účinkující: Petr Kotík - skladatel, flétnista, dirigent
 
Gratulační koncert bude oslavou jedné z nejvýraznějších osobností soudobé hudby, českého... 

Program: http://www.pkf.cz/137-s3-petr-kotik-1942-x-jan-rychlik-1916-1964/... 

Další informace
foto_20170119104805_4.jpg

 

8.2.2017 20:00-22:30 EXPRESIONISMUS - UNAVENÁ SMRT

Místo konání: Klub Paliárka U Paliárky 7, Praha 5, 15000 Praha, Praha
Pořadatel: Klub Paliárka U Paliárky 7, Praha 5, 15000 Praha
Účinkující: Zvukovou interpretaci k expresionistickému snímku Unavená smrt/ Der müde Tod (Německo 1921, 105 minut, režie Fritz Lang) zajistí houslistka Anna... 

Další informace

 

12.2.2017 20:00 JOZEF VAN WISSEM, OLDŘICH JANOTA

Místo konání: MeetFactory, kraj: Praha
Pořadatel: Stimul
Účinkující: Jozef Van Wissem
Oldřich Janota... 

Další informace
foto_20170111115816_0.jpg

 

15.2.2017 20:00-23:55 TYCHO (US)

Místo konání: MeetFactory, Praha, Praha
Pořadatel: MeetFactory
Účinkující: Tycho
Heathered Pearls
 ... 

Další informace
foto_20170106131346_7.jpg

 

20.2.2017 20:00-22:00 ROSSUMOVI UNIVERZÁLNÍ ROBOTI/INSPIROVANÉ HRANÍ

Místo konání: Sběrné suroviny Krymská 2, 10100 Praha, Praha
Pořadatel:
Účinkující: Filmová adaptace Čapkova R. U. R. bude doprovozena improvizací básníka Josefa Straky a hudební brutalitou reflektující odlidštěnost technických... 

Další informace

 

23.2.2017 19:00-20:50 C2: KATOVICE V OSTRAVĚ

Místo konání: Dům kultury města Ostravy, kraj: Ostrava, Moravskoslezský
Pořadatel: JFO
Účinkující: Národní symfonický orchestr polského rozhlasu KatoviceAlexander Liebreich – dirigent... 

Program: Richard Strauss: Don Quijote op. 35 TrV 184 Witold Lutosławski: Koncert pro orchestr... 

Další informace
foto_20160820172323_2.jpg

 

26.2.2017 16:00-17:00 D3: ÚNOROVÉ ROZMARNÉ ODPOLEDNE

Místo konání: Dům kultury města Ostravy, kraj: Ostrava, Moravskoslezský
Pořadatel: JFO
Účinkující: Pavla Gajdošíková, Michal Sedláček – moderátořiLenka Jaborská – scénář a režieJanáčkova filharmonie OstravaStanislav Vavřínek –... 

Program: Mozart, Bellini, Rossini, Smetana... 

Další informace
foto_20160820172741_1.jpg

 

27.2.2017 20:30-23:55 MITSKI (US)

Místo konání: MeetFactory, Praha
Pořadatel: MeetFactory
Účinkující: Americká indie písničkářka japonského původu Mitski má navzdory svým 26 letům na kontě již 4 desky. Na té poslední, Puberty 2, která vyšla... 

Další informace

 

1.3.2017 19:00-20:50 K4: ZIMNÍ CESTA JANA MARTINÍKA

Místo konání: Dům kultury města Ostravy, kraj: Ostrava, Moravskoslezský
Pořadatel: JFO
Účinkující: Jan Martiník – zpěvDavid Mareček – klavír... 

Program: Franz Schubert – Zimní cesta... 

Další informace
foto_20160820173139_0.jpg

 

10.3.2017 19:00 DIRIGENTSKÉ KURZY

Místo konání: Dům kultury města Ostravy, kraj: Ostrava, Moravskoslezský
Pořadatel: JFO
Program: Wolfgang Amadeus MozartRichard WagnerJohann Strauss ml.Ludwig van Beethoven... 

Další informace
foto_20160820181350_5.jpg

 

17.3.2017 19:00 DIRIGENTSKÉ KURZY

Místo konání: Dům kultury města Ostravy, kraj: Ostrava, Moravskoslezský
Pořadatel: JFO
Program: Wolfgang Amadeus MozartRichard WagnerJohann Strauss ml.Ludwig van Beethoven... 

Další informace
foto_20160820181350_5.jpg

 
>> Zobrazit dalších 20 záznamů


© Copyright 2011 dokoncertu.cz